Vážení zákazníci, informujeme vás, že náš e-shop bude dňa 04.04.2025 z technických príčin mimo prevádzky. Objednávky prijate počas tohto dňa sa budú vybavovať až v pondelok 07.04.2025. Infolinka bude tiež mimo prevádzky. Ak budete mať akékoľvek otázky, napíšte nám email na info@hinterla.sk

Reklamačný poriadok

Reklamovaný tovar nám pošlite na nižšie uvedenú adresu spoločne s vyplneným reklamačným protokolom.

 

Reklamačný protokol si môžete stiahnuť tu: Reklamačný poriadok - dokument na stiahnutie

 

Reklamačný protokol

*ste povinný vyplniť miesta takto označené

                                                          

Kupujúci:                       

*Meno:

*Adresa:

*telefón:

*e-mail:

*číslo účtu:

 

V prípade že ste tovar kupovali ako firma/živnostník:

*Obchodné meno:

*IČO:

Predávajúci:  

Obchodné meno: Viktor Krupa - HINTERLA

Adresa: Litava 108, 962 44 Litava 

IČO:56 002 157

DIČ: 1127039815

telefón: 0917 941 189

e-mail:

 

Týmto reklamujem dole uvedený tovar s popisom závady

*Názov tovaru:

*Zakúpený dňa:

*Číslo dokladu:

*Popis chyby:

 

 *Ako chyba vznikla (krátky opis činnosti pri ktorej vznikla reklamovaná chyba..):

 

 

*Dátum:

Podpis kupujúceho:

 

  1. Právo na uplatnenie reklamácie

Ak sa vyskytne u zakúpeného tovaru vada, má spotrebiteľ právo vadu reklamovať pre rozpor so spotrebiteľskou kúpnou zmluvou. Pre správne posúdenie reklamácie je nutné, aby reklamovaný tovar bol čistý, kompletný a v súlade s hygienickými predpismi alebo všeobecnými hygienickými zásadami.

Spotrebiteľ je povinný pri používaní tovaru dodržiavať okrem všeobecne známych pravidiel, rovnako aj podmienky stanovené pre používanie tovaru v záručnom liste alebo návodu na použitie, užívať a ošetrovať tovar v súlade s jeho prirodzenou životnosťou a ďalej nesmie porušiť plomby, ak je tovar zaplombovaný.

Tovar zakúpený na internetovej stránke predajcu je po jeho zaplatení majetkom kupujúceho, kúpou súhlasil s obchodnými podmienkami spoločnosťou Viktor Krupa – HINTERLA.

  1. Prijatie reklamácie z internetového obchodu

Na uplatnenie práv zo zodpovednosti za vady (reklamáciu) vždy postačuje doklad o zakúpení (faktúra). Predloženie dokladu o zakúpení na účely reklamácie postačuje aj v prípade, že bol vydaný záručný list, ale zákazník ho stratil. V takom prípade sa reklamácia musí prijať, pričom sa na tovar poskytne 24-mesačná záruka, nie však dlhšia, hoci takáto dlhšia záručná doba mohla byť vyznačená v stratenom záručnom liste.

Poškodenú zásielku je potrebné reklamovať ihneď pri preberaní u prepravcu. Dodaný poškodený tovar alebo nekompletnú zásielku je potrebné reklamovať ihneď po zistení chyby - najlepšie telefonicky alebo e-mailom .............. . Postup vybavenia reklamácie bude dohodnutý v závislosti od druhu chyby.

Okrem práva na uplatnenie reklamácie tovaru má spotrebiteľ aj právo od zmluvy uzavretej na diaľku alebo od zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov predávajúceho odstúpiť bez uvedenia dôvodu do 14 dní odo dňa prevzatia tovaru, pričom postup na odstúpenie od zmluvy je upravený v čl. 8 Obchodných podmienok predávajúceho.

Predávajúci akceptuje iba reklamácie toho tovaru, ktorý spotrebiteľ zakúpil v e-shope predávajúceho. Na účely uplatnenia reklamácie spotrebiteľ vyplní reklamačný formulár a reklamovaný výrobok zašle spolu s kópiou faktúry, presným popisom vady tovaru a svojimi kontaktnými údajmi na adresu predávajúceho- Viktor Krupa – HINTERLA, Litava 108, 962 44 Litava. Reklamovaný tovar je spotrebiteľ povinný predávajúcemu doručiť očistený a zabalený. Zásielky na dobierku predávajúci nepreberá a budú spotrebiteľovi vrátené ako nedoručené späť. Súčasťou reklamácie musí byť písomný popis vady, ktorá je predmetom reklamácie alebo popísaním dôvodu, pre ktorý je spotrebiteľ s tovarom nespokojný. Reklamačné konanie začína dňom, kedy sú splnené kumulatívne všetky nasledujúce podmienky: 1. doručenie oznámenia o uplatnení reklamácie (vyplnený reklamačný formulár) spolu s dokladom o kúpe (kópia faktúry) a popisom reklamovanej vady predávajúcemu a 2. doručenie reklamovaného tovaru predávajúcemu. Za účelom vybavenia reklamácie poskytne spotrebiteľ predávajúcemu aj kompletnú adresu a svoje telefónne číslo. Za účelom promptného vyriešenia reklamácie v priebehu niekoľkých dní prosíme poskytnúť predávajúcemu všetky náležitosti, potrebné k uplatneniu reklamácie (kópia faktúry, popis vady, kontaktné údaje), nakoľko v prípade absencie niektorej z nich sa môže proces vybavenia reklamácie predĺžiť až na 30 dní. 

  1. Zodpovednosť predávajúceho

Pri predaji tovaru predávajúci zodpovedá za to, že tovar je v súlade so spotrebiteľskou kúpnou zmluvou, t.j. že predávaná vec má akosť a úžitkové vlastnosti zmluvou požadované, predávajúcim, výrobcom alebo jeho zástupcom popisované, alebo na základe nimi vykonanej reklamy očakávané, príp. akosť a úžitkové vlastnosti pre vec takého druhu obvyklé, že zodpovedá požiadavkám, právnym predpisom, je v určenom zodpovedajúcom množstve, miere alebo hmotnosti a zodpovedá účelu, ktorý predávajúci pri použití veci uvádza alebo pre ktorý sa vec obvykle používa.

Ak tovar pri prevzatí spotrebiteľom má vady, je v rozpore so spotrebiteľskou kúpnou zmluvou.

Predávajúci zodpovedá spotrebiteľovi za vady, ktoré sa prejavujú ako rozpor so spotrebiteľskou kúpnou zmluvou po prevzatí tovaru v záručnej dobe. Pri vadách tovaru, ktoré sa prejavia do 6 mesiacov odo dňa prevzatia tovaru kupujúcim, platí, že tovar mal vadu už pri predaji, ak predávajúci nepreukáže opak. Predávajúci v takom prípade zodpovedá za vadu bez toho, aby sa museli skúmať podmienky záručnej doby.

Predávajúci nezodpovedá za rozpor so spotrebiteľskou kúpnou zmluvou, ak

  • spotrebiteľ vadu tovaru spôsobil sám,
  • spotrebiteľ pred prevzatím tovaru o vade tovaru vedel,
  • reklamácia spotrebiteľa odporuje povahe tovaru, hlavne uplynutiu doby trvanlivosti tovaru,
  • sa preukáže, že ide o rozpor so spotrebiteľskou kúpnou zmluvou.

Predávajúci nezodpovedá za vady:

  • pre ktoré bola poskytnutá zľava z ceny tovaru,
  • ktoré vznikli v záručnej dobe v dôsledku opotrebenia tovaru, jeho nesprávnym či nadmerným používaním, alebo po uplynutí doby životnosti tovaru,
  • spojené s porušením ochrannej plomby na tovare,
  • spôsobené zásahom neoprávnenej osoby na tovar alebo jeho súčasť.

Po prijatej reklamácii sa musí zákazníkovi vystaviť doklad s uvedením dátumu, kedy sa reklamácia uplatnila, aký tovar je reklamovaný, kedy a kde bol reklamovaný tovar zakúpený, ceny, za akú bol tovar zakúpený. Na toto slúži potvrdenie o kúpe spotrebiteľa.

Ak spotrebiteľ reklamuje vady tovaru, je zamestnanec reklamačného oddelenia povinný reklamáciu riadne preveriť a rozhodnúť o jej vybavení ihneď, v zložitých prípadoch do 3 pracovných dní. Do tejto trojdennej lehoty k rozhodnutiu o reklamácii sa nezapočítava doba primeraná podľa druhu výrobku či služby potrebná k odbornému posúdeniu vady. Vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. O výsledku reklamácie informuje predávajúci spotrebiteľa písomne, a to najneskôr do 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie.

Predávajúci alebo ním určený subjekt po riadnom vybavení reklamácie vyzve spotrebiteľa k prevzatiu opraveného tovaru.

Ak nie je spotrebiteľ spokojný s vybavením reklamácie, môže sa dožadovať nápravy a spoločne s predávajúcim sa dohodnú sa vhodnom vyriešení reklamácie.

 

V prípade vyriešenia reklamácie (oprava, dodanie nového kusu alebo zamietnutie) je predávajúci povinný poslať daný produkt na adresu spotrebiteľa a to formou jednej z kuriérskych spoločností. Keďže internetový obchod Hinterla.sk nemá žiadnu kamennú predajňu a taktiež nie je možná ani forma osobného odberu v sklade alebo kancelárskych priestoroch predávajúceho.

  1. Lehoty na uplatnenie reklamácií

Predávajúci zodpovedá za vady nepotravinárskeho tovaru po dobu 24 mesiacov od prevzatia veci spotrebiteľom, ak na tovare, jeho obale, návode alebo záručnom liste nie je uvedená dlhšia doba. V záručnom liste určí predávajúci podmienky a rozsah tejto dlhšej záruky. Ak výrobca (dodávateľ predávajúceho) poskytuje na svoje výrobky dlhšiu záručnú dobu ako 24 mesiacov, predávajúci nesmie túto dobu skrátiť, aj keď sa to týka len niektorej súčiastky veci.

Ak ide o použitú vec, kupujúci sa s predávajúcim môžu dohodnúť aj na kratšej záručnej dobe, nie však kratšej ako 12 mesiacov.

Predávajúci nebude vydávať záručné listy, ak o to nepožiada spotrebiteľ. Na žiadosť spotrebiteľa je predávajúci povinný vydať záručný list. Ak to umožňuje povaha veci, postačí namiesto záručného listu vydať spotrebiteľovi doklad o kúpe tovaru. Spotrebiteľovi sa vysvetlí, že k vybaveniu reklamácie postačuje doklad o kúpe.

Predávajúci bude vydávať záručné listy v prípade dlhších záručných dôb než 24 mesiacov poskytovaných na vlastné výrobky a pri predávaných tovaroch, kde záručný list k výrobku pribalil dodávateľ.

Záručný list obsahuje obchodné meno a sídlo predávajúceho, obsah záruky, rozsah a podmienky záruky, dĺžku záručnej doby, údaje potrebné na uplatnenie reklamácie. Ak záručný list neobsahuje všetky náležitosti, nespôsobuje to neplatnosť záruky.

Obsah, rozsah a podmienky záruky znamená:

  • na ktoré vlastnosti tovaru sa poskytuje dlhšia záručná doba (môžu to byť len niektoré vybrané vlastnosti, nemusí to byť nevyhnutne výrobok ako celok),
  • aké plnenie poskytne predávajúci (ak sa vada v poskytnutej záručnej dobe vyskytne – môže sa dohodnúť napr. vždy na vrátení zaplatenej kúpnej ceny alebo na výmene za bezvadný tovar),
  • aké doklady musí kupujúci pri uplatnení práv z takto poskytnutej záruky predložiť, príp. aké iné podmienky musí splniť, napr. vrátenie s pôvodným obalom atď., aby sa mohol domáhať svojich práv pri poskytnutej záruke.

Ak je reklamácia vybavená opravou, predlžuje sa záručná doba o dobu od uplatnenia reklamácie do dňa, kedy je spotrebiteľ povinný po skončení opravy si tovar prevziať, a to aj v prípade, že tak kupujúci neurobil. Predávajúci je povinný vydať kupujúcemu potvrdenie o tom, kedy uplatnil toto právo, ako aj o vykonaní opravy a o dobe jej trvania.

Ak je reklamácia vybavená výmenou chybného tovaru za tovar bez chýb, plynie pre nový tovar nová záručná doba znovu odo dňa prevzatia novej veci alebo odo dňa, kedy bol zákazník povinný si vec po vybavení reklamácie vyzdvihnúť.

Ak nie je reklamácia chybného tovaru, za ktorú predávajúci zodpovedá, uplatnená v záručnej dobe, právo zo zodpovednosti za chybu zaniká.

 

  1. Práva spotrebiteľa

Pri chybách tovaru, ktoré spotrebiteľ uplatní v priebehu záručnej doby, má právo pri odstrániteľných chybách, aby bola chyba bezplatne, riadne a včas odstránená. Predávajúci je povinný chybu bez zbytočného odkladu odstrániť. Namiesto odstránenia chyby môže kupujúci požadovať výmenu veci alebo ak sa chyba týka len súčasti veci, výmenu tejto súčasti, ak tým predávajúcemu nevzniknú neprimerané náklady vzhľadom na cenu tovaru alebo závažnosť chyby. Predávajúci môže vždy namiesto odstránenia chyby vymeniť chybnú vec za bezchybnú.

Pri chybách, ktoré nemožno odstrániť a ktoré bránia tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez chýb, má spotrebiteľ právo:

  • na výmenu veci (predávajúci je povinný vec vymeniť) alebo
  • právo od zmluvy odstúpiť a požadovať vrátenie kúpnej ceny (predávajúci je povinný vrátiť spotrebiteľovi zaplatenú kúpnu cenu).

Právo na výber možnosti má spotrebiteľ.

Ak je chyba odstrániteľná, avšak pre opätovné vyskytnutie sa chyby po oprave (aspoň dve predchádzajúce opravy rovnakej chyby) alebo pre väčší počet chýb (v dobe uplatnenia reklamácie má tovar súčasne aspoň tri rôzne odstrániteľné chyby) nemôže spotrebiteľ tovar riadne užívať, má právo na výmenu veci alebo právo od zmluvy odstúpiť a požadovať vrátanie kúpnej ceny.

Rovnaké práva ako pri chybách, ktoré nemožno odstrániť, má spotrebiteľ i v prípade, ak oprava chybného tovaru nebola vykonaná v lehote 30 dní od uplatnenia reklamácie.

Ak ide o neodstrániteľné chyby, ktoré nebránia riadnemu užívaniu veci, má spotrebiteľ právo na primeranú zľavu z ceny podľa charakteru vady. Predávajúci je povinný poskytnúť zľavu z ceny, resp. vrátiť časť už zaplatenej kúpnej ceny.

Kupujúci má právo na náhradu potrebných nákladov, ktoré mu vznikli v súvislosti s uplatnením práva zo zodpovednosti za chyby. Toto právo treba uplatniť u predávajúceho najneskôr do jedného mesiaca po uplynutí doby, v ktorej treba vytknúť chyby; inak právo zanikne.

  1. Reklamácia použitého a chybného tovaru

Pri predaji použitých alebo chybných vecí musí predávajúci zabezpečiť zreteľné označenie, že ide o chybný alebo použitý tovar. Predávajúci má povinnosť upozorniť spotrebiteľa na to, o akú chybu ide – táto informácia musí byť uvedená na cenovke a na obale veci. Takýto tovar musí byť vystavený osobitne a predáva sa oddelene od bezchybného tovaru. Tovar musí byť predávaný za nižšiu cenu, než za akú sa predáva rovnaký, ale bezchybný tovar.

Pri chybných veciach predávajúci nezodpovedá za chybu, pre ktorú bola dojednaná nižšia cena a na ktorú bol kupujúci výslovne upozornený, ale zodpovedá iba za iné chyby ako tie, pre ktoré bola jej cena znížená. Pri použitých veciach nezodpovedá predávajúci za chyby vzniknuté ich použitím alebo opotrebením, zodpovedá však za chyby, ktoré nevznikli použitím alebo opotrebovaním veci a ktoré existovali už pri jej prevzatí kupujúcim.

Ak vec predávaná za nižšiu cenu alebo použitá vec má chybu, za ktorú predávajúci zodpovedá, má kupujúci namiesto práva na výmenu veci právo na primeranú zľavu.

Podmienky na uplatnenie reklamácie sú v platnosti od 29.01.2024

 

Reklamačný protokol: 

Informačná povinnosť o alternatívnom riešení sporov

Ak spotrebiteľ nie je spokojný so spôsobom, ktorým predávajúci vybavil jeho reklamáciu, alebo ak sa domnieva, že predávajúci porušil jeho práva, má spotrebiteľ právo obrátiť sa na predávajúceho so žiadosťou o nápravu. Ak predávajúci na žiadosť o nápravu odpovedal zamietavo, alebo na ňu neodpovedal do 30 dní odo dňa jej odoslania, má spotrebiteľ právo za účelom ochrany svojich spotrebiteľských podať návrh na začatie alternatívneho riešenia sporu subjektu alternatívneho riešenia sporov. Subjektmi alternatívneho riešenia sporov sú Slovenská obchodná inšpekcia (www.soi.sk), alebo iné subjekty zapísané do zoznamu subjektov alternatívneho riešenia sporov, ktorý vedie Ministerstvo hospodárstva SR. V prípade cezhraničného sporu má spotrebiteľ právo obrátiť sa na Európske spotrebiteľské centrum (www.esc-sr.sk), ktoré mu poskytne adresu na doručovanie, elektronickú adresu alebo telefonický kontakt na subjekt alternatívneho riešenia, ktorý je príslušný na riešenie jeho sporu.